به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
-
http://www.tasooki.com/images/banners/downloudhabibdelha1.gif

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات 
 
صفحه نخست
 
اولین سالگرد شهدای مظلوم تاسوکی در زابل برگزار شد

اولین سالگرد شهدای مظلوم تاسوکی در محل مصلی المهدی شهرستان زابل برگزار شد.
در این آیین که صبح امروز برگزار شد، ریاست سازمان تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان به ایراد سخن پرداخت.

حجه الاسلام قربان پور ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز رحلت جانسوز پیامبر اعظم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی و اولین سالگرد شهدای مظلوم تاسوکی گفت: عزت همواره متلق به ذات الهی است و کسانی عزتمند می شوند که به دستورات خداوند عمل نمایند و به خداوند توکل کنند.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: جریان تاسوکی در این منطقه رخ داده، اما فراتر از این منطقه است، تاسوکی [قتلگاه شهدای تاسوکی] در مسیر پر رفت و آمد قرار دارد؛ قطعه ای خاکی است اما فراتر از آن است.
این حادثه، [فاجعه 25 اسفندماه 84 ] حادثه ملی است، باید گرامیداشت و سالگرد آن با شکوه هر چه تمام برگزار شود. و برای آن شرایط فوق العاده در نظر باید گرفت.
مسئول سازمان تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان همچنین اهداف دشمن را از این گونه اقدامات را براندازی نظام جمهوری اسلامی، تفرقه بین شیعه و سنی و از بین بردن یکپارچگی ملت را عنوان کرد.
قربان پور به اعترافات پخش شدۀ افراد دستگیر شده اشاره کرد و افزود: این افراد حمد و سوره را نمی توانند بخوانند اما به نام حق به مردم ضربه می زنند و برایشان فرقی نمی کند که انسان ها را هم بکشند.
وی در پایان سخنان خود به درجه و مرتبه شهدای مظلوم تاسوکی اشاره کرد و ابراز داشت: شهدای مظلوم تاسوکی دارای بالاترین درجه هستند و هیچ کس نمی تواند درجه آنها را درک کند، هیچ کس نمی تواند بگوید درجه آن نوجوان غرق به خون در تاسوکی را تعیین کند.

گفتنی است در این مراسم روابط عمومی دانشگاه زابل طی اطلاعیه ای بار دیگر این حرکت اشرار از خدا بی خبر در دشت تاسوکی را محکوم و سالگرد این شهدای عزیز را به خانواده های مکرم این شهیدان والامقام تسلیت گفت.

یادآور می شود 25 اسفندماه سال گذشته افراد مسلح موسوم به جندا... 23 تن از هموطنانمان را به ضرب گلوله با دستان و چشمان بسته به شهادت رساندند.

اولين نظر را شما بدهيد | تعداد مشاهده :2884 | چاپ | ارسال | ادامه مطلب...

 
پرسش‌هاي پابرجا، يك سال پس از تاسوكي

سال گذشته، در پي فاجعه‌اي تروريستي، مردم سيستان عزادار شدند. مبالغه نمي‌توان کرد که مردم سيستان در طول سال‌ها، مصيبت‌هاي بسيار كشيده و آب‌ديده شده‌اند، اما اين فاجعه به کلي متفاوت از حوادث گذشته بود. از اين رو، همه را اعم از شيعه و سني، سيستاني و بلوچ، متأثر ساخت.

گروهي شب‌پرستِ جاهل اسلام ناشناس، در لباس‌هايي مبدل، به راهزني پرداخته و بسياري از مردم بيگناه و بي‌دفاع را به گلوله بستند. گويا يکي از انگيزه‌هاي چنين جنايت دهشتناکي، ايجاد و تشديد اختلافات قومي و مذهبي بود تا از اين طريق، کيسه‌اي براي خود بدوزند و از قِبل آن ثمراتي ببرند، که البته اين اقدام کور و ننگين با هشياري علما و بزرگان تشيع و تسنن و مردم صبور و فهيم استان سيستان و بلوچستان ناكام ماند.

فاجعه تروريستي تاسوکي که در شامگاه 25 اسفند 1384 رقم خورد، خانواده‌هاي بسياري و در واقع، همه اهالي سيستان و بلوچستان را عزادار کرد. در اين جنايت، تروريست‌ها، که ادعاي مسلماني هم دارند، برخلاف همه اصول و مسلمات اسلامي، دست به کشتار جمعي دانش‌آموز، دانشجو، طلبه، معلم، خبرنگار، کاسب، کارگر و ... زدند و وقيحانه ادعا کردند که جمعي از مسئولان را به شهادت رسانده‌اند!
از عجايب روزگار اين که جمعي از شهدا، که دانش‌آموز بوده و دوران تحصيل خود را مي‌گذراندند نيز در شمار مسئولان آمدند تا سرپوشي براي جنايت آنان باشد.

چنين ادعايي شايد در روزهاي نخست اين اقدام تروريستي خريداراني داشت و خوراکي براي برخي رسانه‌ها به وجود آورد، اما پس از چند روز، مشخص شد از جمعِ به شهادت رسيده، بيست نفر هيچ‌گونه سمتي نداشته و بيشتر آنان حتي کارمند دولت هم نبوده‌اند. ادعاي حمله سبعانه به کاروان مسئولان، بهانه‌اي بود که تروريست‌هاي تکفيري در پشت آن پنهان شده و مقاصد ددمنشانه و تفرقه‌افکنانه خود را دنبال مي‌کردند.

اولين نظر را شما بدهيد | تعداد مشاهده :2877 | چاپ | ارسال | ادامه مطلب...

 
اولين نشست ستاد برگزاری سالگرد شهدای تاسوکی

Ya-Ali اولين نشست ستاد برگزاری سالگرد شهدای تاسوکی در استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد

اولين نظر را شما بدهيد | تعداد مشاهده :3209 | چاپ | ارسال | ادامه مطلب...

 
نخستين همايش نكوداشت شهداي روحاني
Ya-Ali

نخستين همايش نكوداشت شهداي روحاني فاجعه تروريستي تاسوكي سيستان در قم

اولين نظر را شما بدهيد | تعداد مشاهده :3363 | چاپ | ارسال | ادامه مطلب...

 
<< شروع < قبل 81 82 83 84 بعد > پایان >>

صفحه 333 - 336 از 336
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب