به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
-
http://www.tasooki.com/images/banners/downloudhabibdelha1.gif

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات 
 
صفحه نخست
 
سر رسید شهدای تاسوکی منتشر شد


سر رسید شهدای مظلوم تاسوکی منتشر شد، در صفحات ابتدایی این سر رسید علاوه بر روایت نامه شهدای تاسوکی، تصاویری از شهدای استان سیستان و بلوچستان و تصاویر شهدای مظلوم فاجعه تروریستی تاسوکی - 25 اسفندماه 84 – قرار گرفته است.

این سر رسید بر مبنای سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی شکل گرفته و به چاپ رسیده است. یکی از بخش های این سر رسید، زندگینامه شهدای تاسوکی است که در روز ولادت هر شهید تنظیم و به چاپ رسیده است. و در هر صفحه سخن و نکات آموزنده ای از معصومین، شهدا و بزرگان در باب های مختلف از جمله وحدت و ... ذکر شده است.
این سررسید به همت رهروان راه شهداء چاپ گردیده و در سراسر کشور در حال توزیع می باشد.
گفتنی است در 25 اسفندماه سال 1384 در محور زابل – زاهدان افراد مسلح موسوم به گروه جندا... تعداد بیست و سه تن از هموطنانمان را در حالی که دستان و چشمانشان را بسته بودند به شهادت رساندند.

اولين نظر را شما بدهيد | تعداد مشاهده :3049 | چاپ | ارسال | ادامه مطلب...

 
درخواست طلاب سيستان‌وبلوچستان در سال وحدت

مجمع طلاب و فضلاي استان سيستان‌وبلوچستان، به مناسبت هفته وحدت و سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي، بيانيه‌اي صادر كرد كه در آن آمده است:

«واعتصموا بحبل الله جميعاً و لاتفرقوا»
مردم صبور و شريف استان سيستان‌وبلوچستان
همگان به خاطر دارند که سال 1385 سالي غمبار و اندوهناک براي مردم عزيز استان، اعم از شيعه و سني و فارس و بلوچ، بود. اين ايام، به رغم همه دشواري‌ها و دشمني‌ها و مشکلات خاتمه يافت و اينک روزهاي تازه‌اي را در پيش روي داريم. اگرچه سال 1385 با نام مبارک پيامبر اعظم(ص)، که مظهر مهرورزي و رحمت بود، نامگذاري شده بود اما مردم عزيز شاهد بودند که چگونه پيروان آن حضرت توسط گروهک خودفروخته‌اي ناجوانمردانه قتل عام شدند. اين همه آتش‌افروزي و اعمال ددمنشانه و تفرقه‌افکنانه در سطح داخلي و نيز جهان اسلام موجب شد که روزهاي پيش رو از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي با عنوان سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي نامگذاري شود. جانيان و قاتلان تروريست در سال گذشته بر آن بودند که با کشتار هموطنان بيگناه و مظلوم، بر طبل تفرقه بکوبند و آتش اختلافات قومي، فرقه‌اي و مذهبي را برافروزند، اما همه اين اعمال سبعانه با هوشياري و هوشمندي و اقدام به موقع مردم عزيز و واکنش علماي تشيع و تسنن و گروه‌هاي مختلف درهم کوبيده شد. بي‌ترديد اين سطح از همدلي و هماهنگي و همبستگي ميان مردم استان و علماي شيعه و سني، به رغم تهديدات عوامل خودفروخته و تروريست، مي‌تواند زمينه پايداري اتحاد ملي را فراهم آورد. ما نيز، همچنان که رهبر معظم انقلاب اسلامي خاطرنشان فرمودند بر اتحاد، همبستگي و يکپارچگي ملي پاي مي‌فشاريم و از همه مي‌خواهيم در شرايط حاضر و با توجه به اوضاع منطقه‌اي و بين‌المللي بيش از گذشته به تعميق اين مسأله بپردازند تا زمينه اعتصام به ريسمان الهي و آموزه‌هاي ديني به طور عملي فراهم گردد.

مجمع طلاب و فضلاي استان سيستان‌وبلوچستان ميلاد پيامبر رحمت و رأفت را تبريک گفته و همانند گذشته ضمن ابراز همدردي با خانواده‌هاي داغدار حوادث تروريستي، خود را موظف مي‌داند در راه پيشبرد و تحقق شعار اتحاد ملي و انسجام اسلامي از هيچ کوششي فروگذار نکند. به ويژه از علماي روشن‌انديش اهل سنت مي‌خواهد، با تعميق و گسترش همکاري‌هاي خود، زمينه‌ي عيني و عملي همبستگي و هماهنگي و يکپارچگي ملي را فراهم آورند. همچنين با تشکر از تمام کساني که در تأمين امنيت در استان تلاش مي‌کنند، به ويژه دستگاه قضايي و جان برکفان بسيجي، از مسؤولان و دولتمردان نظام جمهوري اسلامي به ويژه مديران و کارگزاران استان مي‌خواهد با تمهيدات مدبرانه در عرصه اجرايي و برخورد جدي با عوامل شرارت، ناامني و فتنه‌انگيزي، زمينه‌هاي تحقق عملي امنيت و اتحاد و يکپارچگي ملي را فراهم آورند.

مجمع طلاب و فضلاي استان سيستان‌وبلوچستان
17 ربيع الاول 1428 مصادف با 17 فروردين 1386

نظرات (2) | تعداد مشاهده :3373 | چاپ | ارسال | ادامه مطلب...

 
مقاله اى به قلم روحاني شهيد نعمت الله پيغان

nemat-peyghan

آنچه مي خوانيد مقاله اي است با عنوان «امت واحده از همگرايى تا واگرايى» به قلم روحانى شهيد نعمت الله پيغان که در فصلنامه علوم سياسي به چاپ رسيده است.

* * * * *

در اين مقاله نگرش قرآن به همگرايى و وحدت ميان انسان‏ها و عوامل بر هم زننده آن مورد بررسى قرار گرفته است. از ‏ديدگاه قرآن، انسان‏ها در آفرينش از يك گوهرند و وحدت دارند، يعنى همه از حضرت آدم به وجود آمدند، ليكن به سبب ‏امتحان بشر و ظهور استعدادها و ظرفيت‏هاى او و نيز حسد و دنياطلبى، فرقه‏گرايى، تفرقه افكنى‏هاى دشمنان و بدخواهان، ‏القائات شيطانى، مسخره كردن متقابل افراد و گروه‏ها، دادن لقب‏هاى زشت‏به يكديگر و سوء ظن به يكديگر، اين وحدت فرو ‏پاشيده است. قرآن كريم براى تحقق دوباره امت واحد، اين مؤلفه‏ها را پيشنهاد مى‏دهد: اخوت بين مسلمانان، مودت ‏مسلمانان، الفت‏بين مسلمانان، رحمت مسلمانان در قبال همديگر، رافت‏بين مسلمانان، عفو، فضل، صفح، اصلاح، تعارف، ‏احترام به ساير اديان و پيامبران الهى و رد انحصارطلبى گروهى خاص در مورد خداوند. ‏ ...

اولين نظر را شما بدهيد | تعداد مشاهده :2256 | چاپ | ارسال | ادامه مطلب...

 
اولین سالگرد شهدای مظلوم تاسوکی در زابل برگزار شد

اولین سالگرد شهدای مظلوم تاسوکی در محل مصلی المهدی شهرستان زابل برگزار شد.
در این آیین که صبح امروز برگزار شد، ریاست سازمان تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان به ایراد سخن پرداخت.

حجه الاسلام قربان پور ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز رحلت جانسوز پیامبر اعظم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی و اولین سالگرد شهدای مظلوم تاسوکی گفت: عزت همواره متلق به ذات الهی است و کسانی عزتمند می شوند که به دستورات خداوند عمل نمایند و به خداوند توکل کنند.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: جریان تاسوکی در این منطقه رخ داده، اما فراتر از این منطقه است، تاسوکی [قتلگاه شهدای تاسوکی] در مسیر پر رفت و آمد قرار دارد؛ قطعه ای خاکی است اما فراتر از آن است.
این حادثه، [فاجعه 25 اسفندماه 84 ] حادثه ملی است، باید گرامیداشت و سالگرد آن با شکوه هر چه تمام برگزار شود. و برای آن شرایط فوق العاده در نظر باید گرفت.
مسئول سازمان تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان همچنین اهداف دشمن را از این گونه اقدامات را براندازی نظام جمهوری اسلامی، تفرقه بین شیعه و سنی و از بین بردن یکپارچگی ملت را عنوان کرد.
قربان پور به اعترافات پخش شدۀ افراد دستگیر شده اشاره کرد و افزود: این افراد حمد و سوره را نمی توانند بخوانند اما به نام حق به مردم ضربه می زنند و برایشان فرقی نمی کند که انسان ها را هم بکشند.
وی در پایان سخنان خود به درجه و مرتبه شهدای مظلوم تاسوکی اشاره کرد و ابراز داشت: شهدای مظلوم تاسوکی دارای بالاترین درجه هستند و هیچ کس نمی تواند درجه آنها را درک کند، هیچ کس نمی تواند بگوید درجه آن نوجوان غرق به خون در تاسوکی را تعیین کند.

گفتنی است در این مراسم روابط عمومی دانشگاه زابل طی اطلاعیه ای بار دیگر این حرکت اشرار از خدا بی خبر در دشت تاسوکی را محکوم و سالگرد این شهدای عزیز را به خانواده های مکرم این شهیدان والامقام تسلیت گفت.

یادآور می شود 25 اسفندماه سال گذشته افراد مسلح موسوم به جندا... 23 تن از هموطنانمان را به ضرب گلوله با دستان و چشمان بسته به شهادت رساندند.

اولين نظر را شما بدهيد | تعداد مشاهده :3131 | چاپ | ارسال | ادامه مطلب...

 
<< شروع < قبل 81 82 83 84 85 بعد > پایان >>

صفحه 333 - 336 از 339
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب