به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
-
http://www.tasooki.com/images/banners/downloudhabibdelha1.gif

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات 
 
صفحه نخست
 
شهید رمضان، روحانی شهید مهدی توکلی چاپ ارسال
نگارش یافته توسط tasooki   
16 تیر 1394 ساعت 13:01

http://www.tasooki.com/components/com_ponygallery/img_thumbnails/20150707_1670870429_.jpgشهید رمضان، مهدی توکلی امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی در شب 21 رمضان سال 1386 کنار محراب رسول، قرآن به دست درحال راز و نیاز با خدای خویش به رگبار گلوله منافقان به شهادت رسید.
مهدی توکلی در سال 1357 در روستای تیمور آباد بخش شیب آباد در شهرستان زابل بدنیا آمدند، ایشان در خانواده مذهبی و پر جمعیت متولد شد پدر بزرگوار ایشان کشاورز بودند و همچنین مادر ایشان خانه دار بودند که همان زمان کودکی هم تحصیل میکردند و هم در کشاورزی پا به پای پدر کار می کردند.

ایشان دلیل داشتن روحیه مذهبی بعد از اتمام سوم راهنمایی، رهسپار حوزه علمیه شدند و سه سال از زندگی پر برکت زندگی خویش را در حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) شهرستان زابل گذراندند و بعد از آن به حوزه علمیه زاهدان هجرت نمودند و مدتی  که در زاهدان تحصیل می کردند با دختر عمویشان ازدواج کردند.
حاصل ازدواجشان دو دختر با نام های اسماء و صالحه است. همسر ایشان درمورد ازدواج خودشان میگوید بزرگترین دلیلی که بنده ایشان را انتخاب کردم طلبه بودن ایشان و داشتن اخلاق حسنه ایشان بود.
در سال 1383 همراه با خانواده جهت تحصیل به قم تشریف بردند در مدت تحصیل ایشان علاقه بسیاری به کارهای تبلیغی  داشتند و در تمام ایام تعطیلات فراغت خویش به استان و روستاهای اطراف شهرستان زابل جهت تبلیغ می رفتند.
همسر ایشان می گوید زمانی که روستای افتخار آباد شهرستان خاش رسیدیم از شهید پرسیدم چرا به اینجا افتخار آباد می گویند ایشان جواب دادن به افتخار من که بعدها متوجه این جمله شهید شدم که شهید با شهادت خویش افتخار این روستا و شهرستان می باشد.
همسر ایشان همچنین درباره شهادت ایشان میگوید در شب 19 رمضان مکرر حاجتی را در دعا تکرار می کرد مردم زمانی که از من جویا شدند که شهید چه حاجتی دارد که من جواب دادم از خودشان بپرسید و جواب ایشان این بود که من از خدایم حاجتم را میگیرم
در روز بیستم ماه مبارک رمضان به ایشان خبر وفات دوستش را دادند ایشان به تنهایی رهسپار زاهدان شدند و به خانواده گفتند چون من امروز بر میگردم شما همراهم نیایید. شهید در مراسم دوستش تمام اقوام درجه یک خود و همسرش را ملاقات میکند و در مراسم مداحی میکنید. و در مداحی خطاب به دوست مرحومش میگوید که دعا کن من هم پیش شما بیایم و چنان با سوز مداحی میکند که تمام مردم تحت تاثیر قرار میگیرند. و در آخر مراسم با پدر و مادر خویش و خانواده همسرش خداحافظی میکند و به شهر خاش و خانه باز میگردد.
در روز 21رمضان برای رفع مشکل اهالی روستا صبح زود به شهرستان خاش میروند و برای نماز ظهر باز میگردند به روستا بعد از اقامه نماز به خانه باز میگردد متوجه بی حال و پریشان بودن همسرش میشود و به اصرار ایشان به دکتر میروند وقتی نماز مغرب و عشاء را اقامه میکند برای افطار، دعوت یکی از اهالی مسجد میشود هنگام مراجعه به منزل با حالتی ملکوتی آماده میشود برای احیای شب قدر همسر ایشان میگوید بر عکس معمول من با ایشان خداحافظی کردم و زودتر  به مسجد رفتم در حال راز و نیاز بودم که متوجه آمدن شهید شدم.
شهید به طرف بلندگو رفتند و مردم را به مسجد فرا خواندند بعد شهید در کنار محراب مشغول تلاوت قرآن بود که صدای موتوری اهالی مسجد را به طرف خود مشغول کرد که دو نفر وارد مسجد شدند شهید به رسم ادب به پیشوازشان رفت چند قدمی بر نداشته بود که رگبار گلوله به طرف شهید شلیک شدند و قاتلان بعد از شهادت رساندن  شهید متواری شدند.
شهید مهدی توکلی در شب 21 رمضان در محراب و در حال عبادت جام شهادت را نوشیدند.


تعداد مشاهده :2915 | چاپ | ارسال

اولين نظر را شما بدهيد
نظرات RSS

اظهار نظر کنید
  • لطفا موضوع نظر را مرتبط با موضوع متن انتخاب کنید.
  • درگیریهای لفظی شخصی حذف خواهد شد.
  • لطفا از قسمت نظرات جهت تبلیغ سایت یا بلاگ خود استفاده نکنید . اینگونه نظرها حذف خواهد شد.
  • فقط کافیست که مرورگر خود را Refresh کنید تا کد امنیتی جدید ظاهر شود قبل از اینکه بر روی کلید 'ارسال' کلیک کنید
  • به خاطر داشته باشید که این کار فقط وقتی نیاز میشود که شما کد امنیتی را اشتباه وارد کرده باشید.
نام :*
پست الکترونیکی :
آدرس سایت یا بلاگ :
موضوع :
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
متن نظر :*کد رمز :* Code
اگر نظر جدیدی وارد شد به پست الکترونیکی من فرستاده شود.

 
< بعد   قبل >
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب