به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
 
صفحه نخست arrow روايت تاسوكي arrow کتاب شناسی تاسوکی
 
کتاب شناسی تاسوکی چاپ ارسال
نگارش یافته توسط tasooki   
05 مرداد 1393 ساعت 03:45

 

 

کتاب غربت خونبار که به مناسبت چهلمین روز شهادت ۲۳ تن از شهدای فاجعه تروریستی تاسوکی طبع شده و به خانواده های ولایت مدار و غیرتمند شهدای تاسوکی سیستان که به سوگ لاله های پرپرشده شان نشسته اند تقدیم شده است.
غربت خونبار، با پیشگفتاری از دکتر دهمرده، استاندار  وقت استان سیستان و بلوچستان، شروع شده است

.

غربت خونبار


در پیشگفتار این کتاب آمده است:

«پیروزی انقلاب اسلامی در برهوت بی دینی قرن بیستم، پیامدهای متفاوتی را در دنیا به دنبال داشت. از یک طرف زمینه ساز ظهور یک تفکر و بلوک قدرت رقیب برای جهان استکباری شد و از طرف دیگر الهام بخش خیزشها و نهضت های رهایی بخش در تقابل با نظام سلطه جهانی در جهان اسلام و حتی فراتر از آن تا قلب آفریقا، اروپا و آمریکای لاتین گردید. و مهم اینکه جمهوری اسلامی، محور اسلام انقلابی و مورد توجه همه محافل فکری و سیاسی در دنیاست لذا نظام سلطه کفر جهانی برای تحقق حاکمیت خویش بر جهان به شکل های مختلف در تلاش است و ضدیت او با اسلام انقلابی به عنوان یک اندیشه و مکتب حیات بخش بر کسی پوشیده نیست. لذا آنچه امروز در استان سیستان و بلوچستان در قالب شرارت های کور تروریستی، گروگان گیری، سرقت مسلحانه، اخاذی و ... می گذرد نیز در همین راستا قابل تحلیل و بررسی است. درود بر مردم شریف استان که با برگزاری مجالس بزرگداشت شهدای مظلوم تاسوکی در مساجد شیعه و سنی و اعلام موضع سریع و صریح از طرف علمای فهیم و دشمن شناس خود توطئه دشمن را خنثی کردند و عوامل خود فروخته و وابسته به بیگانگانی که با کشتار شیعیان استادان، میخواستند به تنش های قومی و مذهبی در راستای سیاست های استکبار جهانی دامن بزنند با هوشیاری علماء فرهیختگان، معتمدین متعهد و مردم شریف استانی در دستیابی به اهداف شوم خود ناکام گردیدند.»

کتاب غربت خونبار که به مناسبت چهلمین روز شهادت ۲۳ تن از شهدای فاجعه تروریستی تاسوکی طبع شده و به خانواده های ولایت مدار و غیرتمند شهدای تاسوکی سیستان که به سوگ لاله های پرپرشده شان نشسته اند تقدیم شده است.
غربت خونبار، با پیشگفتاری از دکتر دهمرده، استاندار  وقت استان سیستان و بلوچستان، شروع شده است. پس از آن در بخشی با عنوان «روایت رویداد» به چگونگی فاجعه و ماجرای اندوهناک تاسوکی پرداخته شده و برخی ناگفته های فاجعه تروریستی تاسوکی سیستان از زبان مجروحان فاجعه بیان شده است. مطالعه این بخش از کتاب، پرده از عمق فاجعه بر می دارد و خواننده را با زوایای پنهان این حادثه دلخراش آشنا می سازد.
در ادامه و در بخش سوم، که با عنوان قبسات نام گذاری شده، زیست نامه مختصری از شهدای این فاجعه آمده است. خواننده در این بخش ضمن آشنایی با شهدای این حادثه متوجه می شود که سیستان بهترین فرزندان و خوبان خود را از دست داده و در این غم به سوگ نشسته است. در میان شهدا می توان از همه اقشار افرادی را یافت. از دانشجو و طلبه گرفته تا دبیر آموزش و پرورش و کاسب و خبرنگار و بازنشسته و کارمند در میان شهدا یافت می شوند.
خونبارش، عنوان بخشی دیگر است که در آن مجموعه اشعار شاعران درباره این فاجعه و فرزندان شهید سیستان گرد آمده است.
اخبار و گزارش ها و بیانیه ها در بخشی دیگر با عنوان بازتاب منتشر شده است که اگرچه خالی از نقص نیست اما با بخشی از ابعاد فاجعه را پوشش می دهد.
و در نهایت در آخرین قسمت، تصاویر شهدای فاجعه تروریستی تاسوکی زینت بخش اثر مذکور شده است. تصاویر اما گویای آن است که این حادثه درخور نام فاجعه است. غالب چهره ها، نوجوانان و جوانان پاک و معصومی است که تصاویر آنان انسان را اندوهناک می کند.

کتاب «غربت خونبار» در ۲۲۱ صفحه با شمارگان ۵۰۰۰ نسخه و با قیمت ۲۰۰۰ تومان به همت انتشارات دستان روانه بازار کتاب شده است.


تعداد مشاهده :3074 | چاپ | ارسال

اولين نظر را شما بدهيد
نظرات RSS

اظهار نظر کنید
  • لطفا موضوع نظر را مرتبط با موضوع متن انتخاب کنید.
  • درگیریهای لفظی شخصی حذف خواهد شد.
  • لطفا از قسمت نظرات جهت تبلیغ سایت یا بلاگ خود استفاده نکنید . اینگونه نظرها حذف خواهد شد.
  • فقط کافیست که مرورگر خود را Refresh کنید تا کد امنیتی جدید ظاهر شود قبل از اینکه بر روی کلید 'ارسال' کلیک کنید
  • به خاطر داشته باشید که این کار فقط وقتی نیاز میشود که شما کد امنیتی را اشتباه وارد کرده باشید.
نام :*
پست الکترونیکی :
آدرس سایت یا بلاگ :
موضوع :
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
متن نظر :*کد رمز :* Code
اگر نظر جدیدی وارد شد به پست الکترونیکی من فرستاده شود.

 
قبل >
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب