به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
 
صفحه نخست arrow شهدای پیشین arrow 25 مهر، سالگرد شهدای وحدت گرامی باد
 
25 مهر، سالگرد شهدای وحدت گرامی باد چاپ ارسال
نگارش یافته توسط tasooki   
26 مهر 1392 ساعت 17:24

shohadaye vahdat.jpgدر پنج سال قبل تقریبا همچین روزهای بود که حادثه ی تروریستی پیشین شهرستان سرباز از توابع استان سیستن و بلوچستان اتفاق افتاد  و تعدادی از اقشار مختلف شرکت کننده  در این گردهمایی  در یک ترور، شربت شهادت را نوشیدند و آسمان استان سیستان و بلوچستان از خون این شهدا ، به رنگ قرمز در آمد و مردم این سرزمین را سیاه پوش و عزادار کرد و سردار شوشتری به خواسته اش که همان شهادت در استان پهناور سیستان و بلوچستان بود رسید .

 

shohadaye vahdat.jpg

shahid.jpg


در این حادثه خون برادران شیعه و سنی با هم درآمیختند و شهدای این حادثه نماد غیرت ، دلیری ، مرادنگی ، شجاعت و فداکاری بودند . اگر این حادثه عظیم را تا امروز در ذهنمان مرور می کنیم قطعاً می بینیم که دشمنان نظام اسلام امروز انتقام این جنایات ها را چشیده اند و به ننگ ، سرافکندگی ، خفت و ذلت دچار شده اند .

آری ! در ۵ سال قبل رنگ سبزلباس پاسداران ، رنگ سفید لباس شیرمردان بلوچ و نیز خون همچون رنگ گل لاله این شهیدان بعنوان نمادی از وحدت و اتحاد در استان پهناور سیستان و بلوچستان

حماسه ای آفرید و در دل تاریخ این کشور ثبت شد.

حادثه تروریستی پیشین که به دست گروهک عبدالشیطان به سرکردگی عبدالمالک ریگی فرد شرور استان که جنایات و داغ های زیادی بر دل خانواده های این استان گذاشت اتفاق افتاد و در این حادثه

شهدای پیشین که بعنوان شهدای وحدت در کشور نامیده می شوند با گذشتن از خون خود پرچم پرافتخار وحدت و همدلی را در این خطه از میهن عزیزمان ایران برافراشته کردند . قطعاً این موضوع

تداعی گر آن است که وحدت مردم شیعه و سنی خاری به چشم دشمنان است و در زمینه وحدت و یگانگی روایات زیادی از رسول اکرم ( ص ) موجود است و بدان توصیه فراوان شده است  و

شهدای پیشین وحدت آفرین بودند و از هر قبیله و قشری در راه وحدت گام برداشتند و با خون سرخ خود مشت محکمی در دهان استکبارجهانی و تروریست های غاصب زدند .

به راستی در مسیر وحدت و اتحاد ، قامت عزیزان و دلیرانی از این خطه پهناور و مردانی از جنس اصحاب پیامبر اسلام ( ص ) و اهل بیت ( ع ) بر روی زمینی می افتد که این ادامه دهنده امنیت ، وحدت و رازماندگاری و عزت ماست .

دشمنان ما با این کار خود تصور می کردند که با ترور شهیدان محمدزاده و شوشتری که عشق و محبتشان در دلهای همه ی مردم محروم منطقه است می توانند روحیه ی مردم را ضعیف کنند اما نمی دانستند که این شهیدان پرچم اتحاد و وحدت را برای همیشه در سیستان و بلوچستان بالا بردند و در اوج آسمانها به همگان ثابت کردند که شیعه و سنی با هم بردار و هم پیمان هستند .

آری !  ،  آری ! مردم پیشین به دیدار مهمانان رفتند و با آنان صمیمی شدند و تا شهادت آنان را همراهی کردند زیرا برای یک بلوچ ننگ است که مهمان خود را تنها بگذارد .

تلاش برادران شهید پاسدار ایجاد آرامش ، امنیت ، اعتماد ، آزادگی ، رفاه برای مردم محروم این منطقه بود . به راستی چه کسانی بیمارستان‌های صحرایی که روزگاری در میدان های جنگ استفاده می شد و امروز در مناطق محروم این منطقه در خدمت مردم هست را ایجاد کردند ؟‌؟ چه کسانی امنیت این استان را برقرار ساختند و طرح امنیت مردمی شوشتری را در این استان پایه گذاری کردند ؟؟ چه کسانی در بحث جاده سازی ، مدرسه سازی ، بهداشت و درمان ، اشتغال و نیز هزاران هزار اقدام تاثیرگذار دیگر را در این منطقه انجام دادند که این استان در جهت پیشرفت و آبادانی حرکت کند ؟؟ آری ! یکی از دلایل شهادت این دلیرمردان انجام همچین اقدامات ضروری و مفیدی بود که برای این استان انجام می دادند و دشمنان از این بابت مایوس بودند و مانند همیشه به دنبال اهداف پلید خود که همان تفرقه، جدایی و از همه مهمتر عدم پیشرفت این استان است تلاش می کنند.

ما مردم دلیر و همیشه در صحنه استان پهناور سیستان و بلوچستان به مانند همیشه با خدای خود عهد و پیمان می بندیم که راه این شهیدان که همانا مقوله ی ایجاد وحدت و اتحاد در منطقه بود را با قاطعیت ادامه دهیم.

امنیت ، خدمت و وحدت امروز ما نتیجه ی در هم آمیخته شدن خون سرخ شهدای حادثه ی پیشین است که امیدواریم با همت و تلاش مردم منطقه و نیز مسئولان ، روز به روز بر استقامت و پایداری آن افزوده شود . ( انشاالله )


 


تعداد مشاهده :6253 | چاپ | ارسال

اولين نظر را شما بدهيد
نظرات RSS

اظهار نظر کنید
  • لطفا موضوع نظر را مرتبط با موضوع متن انتخاب کنید.
  • درگیریهای لفظی شخصی حذف خواهد شد.
  • لطفا از قسمت نظرات جهت تبلیغ سایت یا بلاگ خود استفاده نکنید . اینگونه نظرها حذف خواهد شد.
  • فقط کافیست که مرورگر خود را Refresh کنید تا کد امنیتی جدید ظاهر شود قبل از اینکه بر روی کلید 'ارسال' کلیک کنید
  • به خاطر داشته باشید که این کار فقط وقتی نیاز میشود که شما کد امنیتی را اشتباه وارد کرده باشید.
نام :*
پست الکترونیکی :
آدرس سایت یا بلاگ :
موضوع :
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
متن نظر :*کد رمز :* Code
اگر نظر جدیدی وارد شد به پست الکترونیکی من فرستاده شود.

 
قبل >
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب