به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
 
صفحه نخست arrow شهداي فاجعه تاسوكي arrow شهيد حسين صيادي
«تاسوکی» برای چهارمین بار منتشر شد
کتاب تاسوکی ؛ خاطرات یک گروگان، نوشته رضا لک زایی در 328 صفحه و با شمارگان 800 نسخه برای چهارمین بار در سال 1390 به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شده است. گفتنی است در پایان این کتاب تصاویر گروگان‏ها، شهدا و برخی تروریست‏ها در تاسوکی که توسط خودشان منتشر شده و همچنین نقشه منطقه تاسوکی با توجه به موقعیت استان و موقعیت مرزی آمده است.
 
 
شهيد حسين صيادي چاپ ارسال
نگارش یافته توسط tasooki   
20 اسفند 1385 ساعت 23:41

 
به سال 1332 در روستاي خراشادي بخش شيب آب سيستان، در كناره درياچه هامون، آنجا كه گستره نيزار و كوه خواجه، جلوه هاي بديعي از زيبايي ها و شكوه سيستان را به تماشا مي گذارند در كلبه اي محقر و ساده، اما آراسته به نورمعنويت و اعتقاد فرزندي زاده شد كه به سنت ديرينه مردم سيستان در نامگذاري فرزندان ذكور «حسين» ناميــده شد. زيرا حسين در خانواده هاي سيستاني مظهر آزادگي و تبلور تابناك شرف و شهادت است. از اين رو به بركت واژه «حسين» فضاي خانه آنان عطر معنويت و زلال ايمان گرفت.
باري! او نيز با چنين انديشه اي نامگذاري شد و از همان روزها به همراه پدر و مادر، به امواج آبي پهنه هامون و خنكاي سايه «كوه خواجه» دل سپرد و به رنج كار و تـــلاش مداوم خو گرفت. مادر در گوش نوزاد نغمه هاي جان بخش لالايي محلي كه طعم ولايت و اعتقاد مي داد مي خواند و پدر او را با تعاليم الهي و احكام نوراني اسلام آشنا مي كرد به همين جهت زندگي حسين به موازات تحصيل در شهر زابل و كار مداوم، صبغه و رنگ اعتقادي يافت و مضمون عاشورايي گرفت. وي از کودكي دريافته بود كه در پرتو اراده و كوشش، شب هاي بي چراغ روستا را به صبح اميدواري پيوند دهد و اعتقاد و عشق به اهل بيت علوي را به سلاحي براي مبارزه با ناملايمات زندگي تبديل كند. بهره وري از چنين روحيه اي موجب شد تا در برابر مشكلات قد برافرازد و پاي اراده در راه دشواري ها نهد.
او فردي معتقد و متعهد به مباني اخلاق بود و در بين نزديكان و همكارانش در شركت نفت به خوشنامي و توجه به ارزش هاي اسلامي اشتهار داشت. در اوايل انقلاب با حضور در تظاهرات و راهپيمايي، عشق و شيدايي اش را به نظام و معمار بزرگ انقلاب اسلامي حضرت امام خميني و برائت از طاغوت نشان داد بعد از پيروزي انقلاب نيز لباس سبز فام بسيجي به تن كرد و در كسوت يك بسيجي مبارز حمايت و جانبداري اش را در اقتدار و حاكميت اسلام، سرلوحه امور قرارداد. او مردم را به پشتيباني از اهداف و شعائر انقلاب اسلامي كه عالي ترين ره آورد شهيدان والا مقام است دعوت مي نمود و سرانجام خود نيز دعوت خداي شهيدان را به سوي ملكوت شهادت با آغوش باز پذيرفت و در شامگاه بيست و پنجم اسفند 84 با كاروان شهداي تاسوكي همراه شد و به دست عوامل صهيونيزم و سرسپردگان وادي جهل به خيل شهيدان پيوست تا با كارنامه اي روشن به لقاي پروردگارش كه "عندربهم يرزقون" است واصل شود.


تعداد مشاهده :6839 | چاپ | ارسال

اولين نظر را شما بدهيد
نظرات RSS

اظهار نظر کنید
  • لطفا موضوع نظر را مرتبط با موضوع متن انتخاب کنید.
  • درگیریهای لفظی شخصی حذف خواهد شد.
  • لطفا از قسمت نظرات جهت تبلیغ سایت یا بلاگ خود استفاده نکنید . اینگونه نظرها حذف خواهد شد.
  • فقط کافیست که مرورگر خود را Refresh کنید تا کد امنیتی جدید ظاهر شود قبل از اینکه بر روی کلید 'ارسال' کلیک کنید
  • به خاطر داشته باشید که این کار فقط وقتی نیاز میشود که شما کد امنیتی را اشتباه وارد کرده باشید.
نام :*
پست الکترونیکی :
آدرس سایت یا بلاگ :
موضوع :
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
متن نظر :*کد رمز :* Code
اگر نظر جدیدی وارد شد به پست الکترونیکی من فرستاده شود.

 
< بعد   قبل >
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب