به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
 
صفحه نخست arrow روايت تاسوكي arrow می گفت شیعیان باید از سیستان و بلوچستان بروند
 
می گفت شیعیان باید از سیستان و بلوچستان بروند چاپ ارسال
نگارش یافته توسط tasooki   
06 اسفند 1388 ساعت 17:30
نویسنده کتاب تاسوکی، خاطرات یک گروگان، تاکید کرد: پیام اقدام غرور آفرین سربازان گمنام امام زمان(عج) به دشمنان انقلاب این است که نظام اسلامی ایران بسیار مقتدر است و شما هیچ گاه در اهداف خود موفق نخواهید شد.

رضا لک زایی از طلاب حوزه علمیه قم و از جمله افردای که در حادثه تاسوکی به مدت پنج ماه گروگان عبدالمالک ریگی و گروه جنایتکار وی بود، در گفت و گو به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به دستگیری این جنایتکار گفت: ریگی تنها 27 سال سن دارد و سنی مذهب است اما اعتقادات و گرایشات شدید وهابی دارد و با استفاده ابزاری از دین و مذهب در پی اهداف شوم خود است.

وی با وحشتناک توصیف کردن جنایات ریگی و گروه جندالله تصریح کرد: این گروه جنایتکار تاکنون بیش از 140 نفر اعم از شیعه و سنی که بیشتر آنها در منطقه سیستان و بلوچستان بوده اند را به طرز فجیعی به شهادت رسانده است.

این طلبه حوزه علمیه قم حادثه ناگوار تاسوکی، جنایت سرباز، عملیات انتحاری در مسجد علی بن ابیطالب(ع) و دیگر جنایت ها را از جمله اقدامات کثیف و خونین این جنایتکار برشمرد و افزود: ریگی و دار و دسته وی هیچ گونه تسلطی به مبانی دینی ندارند و با برداشت گزینشی از دین دست به هر اقدام جنایتکارانه ای می زد.

وی با اشاره به دیدار خود با ریگی در زمانی که گروگان این گروه بود، ابراز داشت: این جنایتکار و دار و دسته اش در زمانی که ما گروگان وی بودیم می گفت شیعیان باید از سیستان و بلوچستان بروند و برای این مدعای خود هم در حالی که هیچ گونه اطلاعی از مبانی اسلامی نداشت و حتی قادر به ترجمه عادی قرآن کریم هم نبود به آیه ای از قرآن کریم استناد می کرد در حالی که این آیه ناظر به مطلب دیگری بود.

طلبه حوزه علمیه قم گفت: ریگی و گروه جنایتکارش فکر می کردند درست فهمیده اند در حالی که علم او جهل مرکب بود و از مذهب و دین به عنوان ابزاری برای رسیدن به مقاصد شوم خود بهره می گرفت و دراین بین فرقی هم بین شیعه و سنی نمی گذاشت و همه را مورد جنایت های بی رحمانه خود قرار می داد.

وی با بیان اینکه اقدامات ریگی و گروه تروریستی وی طبق آئین هیچ مذهب و مسلکی مورد قبول نیست گفت: در عملیات سرباز که وی انجام داد بیش از 40 نفر اعم از شیعه و سنی شهید شدند و در بین آنان کودکان نیز بودند.

این طلبه حوزه علمیه قم در ادامه دستگیری این جنایتکار را باعث اقتدار و نشان دهنده توان بالای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی دانست و بیان داشت: امروز که ریگی دستگیر شده است خود غربی ها و رسانه هایشان که نمی خواهند حقایق را به درستی درک کنند، نیز به توان بالای اطلاعاتی ایران اذعان کرده اند و می گویند ایران با به دام انداختن ریگی کار بسیار بزرگی را انجام داده است.

لک زایی تاکید کرد: پس از دستگیری ریگی چه کشورهای غربی و آمریکا از این جنایتکار حمایت بکنند و چه نکنند موقعیت آنها تضعیف می شود.

این محصل حوزه علمیه قم افزود: اینها تا جایی که در توان داشتند از ریگی برای اهداف خرابکارانه خود بهره گرفتند حال نیز به او به دیده مهره سوخته ای می نگرند که تاریخ مصرفش باطل شده است.

نویسنده کتاب تاسوکی، خاطرات یک گروگان، در بخش دیگری از سخنانش دستگیری این جرثومه فساد و تباهی را مایه مباهات مردم به نیروهای اطلاعاتی و امنیتی میهن اسلامی دانست و تاکید کرد: پیام این اقدام غرور آفرین سربازان گمنام امام زمان(عج) به دشمنان انقلاب این است که نظام اسلامی ایران بسیار مقتدر است و شما هیچ گاه در اهداف خود موفق نخواهید شد و به مردم ایران نیز نشان داد که اعتماد به نیروهای داخلی چیزی جز شیرینی و حلاوت را نصیب شما نخواهد کرد.


تعداد مشاهده :2745 | چاپ | ارسال

اولين نظر را شما بدهيد
نظرات RSS

اظهار نظر کنید
  • لطفا موضوع نظر را مرتبط با موضوع متن انتخاب کنید.
  • درگیریهای لفظی شخصی حذف خواهد شد.
  • لطفا از قسمت نظرات جهت تبلیغ سایت یا بلاگ خود استفاده نکنید . اینگونه نظرها حذف خواهد شد.
  • فقط کافیست که مرورگر خود را Refresh کنید تا کد امنیتی جدید ظاهر شود قبل از اینکه بر روی کلید 'ارسال' کلیک کنید
  • به خاطر داشته باشید که این کار فقط وقتی نیاز میشود که شما کد امنیتی را اشتباه وارد کرده باشید.
نام :*
پست الکترونیکی :
آدرس سایت یا بلاگ :
موضوع :
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
متن نظر :*کد رمز :* Code
اگر نظر جدیدی وارد شد به پست الکترونیکی من فرستاده شود.

 
< بعد   قبل >
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب