به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
 
صفحه نخست arrow شهداي فاجعه تاسوكي arrow شهيد مجتبي كيخايي
روز شمار جنایات عبدالمالک

25 اسفند 84: اعضای گروهک جندالله با بستن جاده زابل - زاهدان در منطقه تاسوکی به شش خودروی عبوری حمله کردند. در این عملیات تروریستی 22 نفر شهید و تعداد دیگری به گروگان گرفته شدند. در میان شهدای این حادثه برخی از مسولان از جمله مسول حراست فرمانداری، مسول حراست امور آب زاهدان و  یکی از روحانیون عضو دفتر نمایندگی ولایت فقیه در استان سیستان و بلوچستان از جمله شهدای این حادثه بودند. همچنین فرماندار زاهدان و معاونش نیز در میان زخمیان این حادثه بودند.

ادامه مطلب...
 
 
شهيد مجتبي كيخايي چاپ ارسال
نگارش یافته توسط tasooki   
20 اسفند 1385 ساعت 23:14

26 اسفند 1368 در خانه ابراهيم كيخائي جهان تيغ در شهر زابل فرزندي پا به عرصه وجود گذارد كه پدر، او را مجتبي نام نهاد. سپس به سنت نياكان و آئين محمدي در گوش وي اذان و اقامه خواند و از همان اوان كودكي با مهر خاندان عصمت و طهارت فرزند را پرورش داد. مجتبي چون ديگر همسالان در هفــت سالگي به مدرسه رفت و در دبستان و مدرسه راهنمايي پاسدار شهرستان زابل به تحصيل پرداخت. آن گاه تا مقطع دوم دبيرستان در هنرستان كشاورزي شهيد ارباب رشيد زابل مشغول به درس بود كه مرغ خوش الحان شهادت بر بام بلند آرزوهايش به نغمه خواني نشست و او را بر سدره فيض الهي آشيانه داد.
مجتبـي در خانـواده اي باليده بود كه چون ديگر خانواده هاي اصيل سيسـتان، عشـق به ولايت و اهل بيت علیهم السلام را با خون خويش در آميخته داشتند و ولايت را از افق تأييدات خداوندي مي نگريستند. بنابراين مسلّم بود كه خميـره وجود اين نوجوان را نيز به شبنم عشق آل الله تر نموده باشند تا در راست كرداري و راستگويي و پيروي از سيره نبوي و ائمه معصوم نمونه باشد. عشق به عاشورائيان چنان در جان كوچك مجتبي رسوخ كرده بود كه بيشتـر اوقات را در فضاهاي مذهبي مي گذراند و در مراسم عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين (ع) وجودش را وقف مساجد و حسينيه ها نموده بود. مجتبي به نيكي دريافته بود كه براي قوام دين و اعتقادات مذهبي مي بايست از ابتدا چراغ انديشه علوي را فراراه خويش روشن كند.
 بنابراين از سنين كودكي تمام ماه رمضان را به روزه و دعا و ذكر فضيـلت هاي اين ماه انسان ساز مي گذراند. او با وجود اين كه چهارمين فرزند خانواده بود اما خريد خانه و مددرساني به پدر و مادر و حتي آشنايان و همسايگان دور و نزديك برشانه هاي نازك اين ادب آموخته مكتب حسيني بود. او جوششي در آميخته با همت و اراده و پشتكار داشت. گويي كه همه تلاش وي بر آن بود كه باغسار اين تلاش و اراده، برگ و بار دهد تا بتواند در سايه اش به آرامي بيارامد.
عاقبت نيز بدان هنگام كه با دوست نوجوان شهيدش، جابر قويدل، عازم زاهدان بود در منطقه دشت تاسوكي در آغوش مرگي سرخ كه عطر شهادت و رسيدن به لقاء الله را در فضا مي پراكند غنود و در حالي كه پيكرش از زخم تيرهاي عناصر جهل و استكبــار چاك چاك بود آخرين تبسم مهربان اش را بر دشت هاي سوخته سيستان پاشيد و به ديدار جانان رفت.


تعداد مشاهده :6863 | چاپ | ارسال

اولين نظر را شما بدهيد
نظرات RSS

اظهار نظر کنید
  • لطفا موضوع نظر را مرتبط با موضوع متن انتخاب کنید.
  • درگیریهای لفظی شخصی حذف خواهد شد.
  • لطفا از قسمت نظرات جهت تبلیغ سایت یا بلاگ خود استفاده نکنید . اینگونه نظرها حذف خواهد شد.
  • فقط کافیست که مرورگر خود را Refresh کنید تا کد امنیتی جدید ظاهر شود قبل از اینکه بر روی کلید 'ارسال' کلیک کنید
  • به خاطر داشته باشید که این کار فقط وقتی نیاز میشود که شما کد امنیتی را اشتباه وارد کرده باشید.
نام :*
پست الکترونیکی :
آدرس سایت یا بلاگ :
موضوع :
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
متن نظر :*کد رمز :* Code
اگر نظر جدیدی وارد شد به پست الکترونیکی من فرستاده شود.

 
< بعد   قبل >
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب