به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
 
صفحه نخست arrow شهداي فاجعه تاسوكي arrow شهيد محمد حسين واعظي
باید ریشه ترور در کشور سوزانده شود


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 امام جمعه موقت تهران با اشاره به خباثت های تروریست ها، خواستار احساس مسئولیت بیشتر دستگاه های اطلاعاتی  و امنیتی در این زمینه شد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی؛ امام جمعه موقت تهران در بخشی از خطبه های نماز جمعه تهران (17/8/92)، با اشاره به ترور دادستان زابل گفت: این جانیان و تروریست‌ها دست بردار نیستند، وقتی می‌بینیم این افراد وجود دارند، باید نظام، مسئولان، مردم، قوه قضائیه و دستگاه اطلاعاتی ما احساس مسئولیت بیشتری کنند و مصمم‌تر و جدی‌تر شوند.

ادامه مطلب...
 
 
شهيد محمد حسين واعظي چاپ ارسال
نگارش یافته توسط tasooki   
20 اسفند 1385 ساعت 22:58

شگفت نيست اگر شهيدان آب از دم شمشير مي نوشند و پيش شمشير غمش، جان را به سماعي سرخ فرا مــي خوانند، ازآن روز كه شهـادت، رهـــروان خويش را به درستي گزينه مي كند و كسـاني را برمي گزيند كه مشتاق گذر از كرانه هاي خاك به درياي افلاك باشند. محمد حسين فرزند نام آشناي حبيب الله و مداح سبز آواي اهل بيت نيز از همين نمونه بود. او كه در سال 1334 در شهر زابل ولادت يافته بود، از روزهاي آغازين كودكي مذهب را در ايثار و تقواي مادر، و شب زنده داري ها و راز و نيازهاي شبانه پدر به نيكي شناخت و در دامان مهرورزي ولايت علوي به آرامش رسيد. چهارده ساله بود كه باغ بار آور تقواي خانه را از دست داد و مادر را با چشم هاي اشك آلود به خانه آخرت سپرد اما شكيب پيشه كرد و غم هجران مادر را به خلوت صبوريش سپرد.
پس از اخذ ديپلم در رشته رياضي دانشسراي عالي قبول شد و شــوق ادامه تحصيل وي را به زاهدان كشاند. سال 1358 يار و همسر زندگيش را يافت و در ازدواجی موفق، اعتقادات ديني اش را بيش از پيش اعتلا بخشيد. سپس به استخدام آموزش و پرورش چابهار درآمد. در آن سالها چابهار مجموعه اي از چند كپر و خانه سنتي بود كه از كمترين امكانات رفاهي - بهداشتي نيز برخوردار نبود اما وي مدت پنج سال دوري و هجران همسر و فرزند را كه به سبب نبود امكانات مجبور به اقامت در زاهدان شده بودند به جان خريد و در بدترين شرايط آب و هوايي به خدمت محروم ترين فرزندان ميهن اهتمام ورزيد. سپس به زاهدان انتقال يافت و در مدارس اين شهر به تدريس رياضي پرداخت. وي پدري نيك سرشت و فداكـــار بــراي فرزندان، و همسري مهربان و با تقوا بود كه جز به نيكي نينديشيد و جز به اشاعه ارزش ها نپرداخت و به حسن خلق زبانزد خاص و عام بود. حاصل عمر شهيد چهار فرزند برومند است.
در شامگاه حادثه بدان گاه كه همراه با شهيد محمد امير واعظي از زابل عازم زاهدان بود شب پرستان كوردل به كمين آن خورشيد شب افروز نشستند و پرتو نگاه آن تربيت يافته فرهنگ عاشورا را خاموش كردند. او كه زميني بود با توفيق شهادت و ركابداري امام شهيدان آقا حسين بن علي (ع) آسماني شد و روح بيقرارش در جوار حضرت سبحان آرام گرفت.


تعداد مشاهده :7060 | چاپ | ارسال

اولين نظر را شما بدهيد
نظرات RSS

اظهار نظر کنید
  • لطفا موضوع نظر را مرتبط با موضوع متن انتخاب کنید.
  • درگیریهای لفظی شخصی حذف خواهد شد.
  • لطفا از قسمت نظرات جهت تبلیغ سایت یا بلاگ خود استفاده نکنید . اینگونه نظرها حذف خواهد شد.
  • فقط کافیست که مرورگر خود را Refresh کنید تا کد امنیتی جدید ظاهر شود قبل از اینکه بر روی کلید 'ارسال' کلیک کنید
  • به خاطر داشته باشید که این کار فقط وقتی نیاز میشود که شما کد امنیتی را اشتباه وارد کرده باشید.
نام :*
پست الکترونیکی :
آدرس سایت یا بلاگ :
موضوع :
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
متن نظر :*کد رمز :* Code
اگر نظر جدیدی وارد شد به پست الکترونیکی من فرستاده شود.

 
< بعد   قبل >
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب