به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
 
صفحه نخست arrow روايت تاسوكي arrow گروگان آزاد شده: تروریست ها می گفتند، شما كافريد و آمريكايي ها از شما بهترند!
 
گروگان آزاد شده: تروریست ها می گفتند، شما كافريد و آمريكايي ها از شما بهترند! چاپ ارسال
نگارش یافته توسط tasooki1   
30 مرداد 1386 ساعت 18:21

علي پورشمسيان معاون اداره كل حراست جمعيت هلال احمر كشور يكي از 2گروگان آزاد شده در گفت وگو با كيهان در تشريح نحوه عمليات گروهك جندالله گفت: پنجشنبه شب 25اسفند ماه سال گذشته زماني كه از مراسم سالگرد شهادت شهيدان دولتي مقدم به اتفاق جمع زيادي از مسئولان استان از زابل به سمت زاهدان در حركت بوديم حدود ساعت 9شب تعدادي ملبس به لباس نظامي جاده را بر خودروهاي عبوري بستند مسافران را پياده كردند پس از بستن دستها به پشت تپه كنار جاده هدايت كردند.

وي افزود: آنان سپس 23نفر از مسافران مظلوم و بي گناه را به طرز فجيعي به شهادت رساندند، خودروهاي مسافران را به آتش كشيدند و 7 نفر از مسافران از جمله اينجانب را به گروگان بردند.

وي يادآور شد: آنان كه خود را اعضاي گروه جندالله، به سركردگي عبدالمالك ريگي معرفي مي كردند گروگان ها را سوار بر وانت هاي لندكروز به سمت مرزهاي افغانستان هدايت كردند كه چندين بار خودروهاي آنان در مسير شنزار فرو رفت و يا پنچر شدند و بالاخره ساعت 3بعدازظهر روز بعد ما را در اتاقي در يكي از مناطق كوهستاني زنداني كردند كه تا به حال موقعيت آن برايم نامشخص است و نمي دانم در خاك افغانستان واقع شده بود يا پاكستان.

وي خاطرنشان كرد: روز 27اسفند يعني دو روز بعد از آنكه به گروگان گرفته شديم عبدالمالك رهبر اين گروهك و تعدادي از تفنگدارانش با تك تك گروگان ها مصاحبه و فيلم ويدئويي تهيه كرد و قبل از مصاحبه به ما گفتند از مسئولان نظام بخواهيد براي آزادي شما به درخواست هاي ما جواب مثبت دهند.

پورشمسيان گفت: اعضاي اين گروهك همزمان با تحويل سال نو 7 اسير حادثه تاسوكي را به همراه دو نفر ديگر بنام هاي حميد كاوه بيرجندي و احمد زاهدشيخي كه مدتي قبل توسط اين گروهك از زاهدان ربوده شده بودند را به سمت يكي از كوه هاي منطقه كه بنا به گفته اعضاي گروهك در خاك افغانستان قرار دارد منتقل و تا هجده فروردين در دامنه يكي از كوههاي كشور افغانستان نگهداري مي شديم.

اين گروگان آزاد شده افزود: از آن تاريخ به بعد ما را به يكي از كوهستانهاي واقع در كشور پاكستان منتقل و تا اواخر تيرماه در آنجا نگهداري شديم و در اين مدت 4 نفر از گروگان ها به مرور آزاد شدند.

معاون اداره كل حراست جمعيت هلال احمر كشور افزود: اعضاي اين گروهك در ايام اسارت جلساتي را با گروگان ها برگزار و مي كوشيدند بيشتر بحث تقابل شيعه و سني را القا كنند و به ما مي گفتند شما كافريد و حتي اظهار مي داشتند آمريكايي ها از شما بهترند!

پورشمسيان همچنين گفت: رهبر اين گروه ابتدا هدف خود را از قتل عام مردم و به گروگان گرفتن مسافران را مذهبي-سياسي قلمداد كرد، اما پس از گذشت چند روز به ناچار از گروگان ها خواستند تا تلفني به خانواده خود بگويند كه مسئولان نظام را وادار كنند تا 4نفر از همكاران اشرار را كه در زندان ها بسر مي برند آزاد كنند.

وي تصريح كرد: گروگانگيران هيچگونه دستاوردي از كشتار مسافران بي گناه و گروگان گرفتن افراد به دست نياوردند و مسئولان نظام با اقدام به موقع توانستند آنها را در خواسته هايشان ناكام كنند.

او افزود: گروگانگيران پس از گذشت 3ماه شرط آزادي هركدام از ما را پرداخت 300ميليون تومان اعلام و از ما خواستند با خانواده هايمان تماس بگيريم و اين درخواست را مطرح كنيم كه اين تماس ها انجام شد اما هيچ كدام از خانواده ها پولي پرداخت نكرد.

در مرحله دوم، شرط آزادي را پرداخت 100ميليون تومان اعلام كردند كه اين نيز عملي نشد و من و 4نفر ديگر از گروگان ها با دعاي خير مردم و پيگيري و تلاش مسئولان جمهوري اسلامي ايران بدون پرداخت حتي يك ريال آزاد شديم.

علي پورشمسيان اظهار اميدواري كرد گروگانگيران كه ايراني هستند به جاي كشتار مردم بي گناه و به گروگان بردن عده اي سلاح هاي خود را به سوي دشمنان اسلام و مسلمين يعني آمريكاي جنايتكار و اسرائيل غاصب نشانه روند و به آغوش مردم بازگردند.

اين گروگان آزاد شده همچنين از تلاش ها و پيگيري استاندار، معاون سياسي امنيتي، اعضاي شوراي تامين، معتمدين و ريش سفيدان تقدير و تشكر كرد و افزود: خدا را شاكرم كه با تلاش اين عزيزان امروز به آغوش خانواده و كشورم بازگشتم.

گفتني است هنوز 3گروگان به نام هاي خدابخش باغباني، حميد كاوه بيرجندي و احمد زاهد شيخي در اختيار اين گروهك است و تلاش براي آزادي آنها ادامه دارد.


پورشمسيان: براي آزادي از اسارت حتي يك ريال پرداخت نكردم

پورشمسيان يكي از گروگان هاي آزاد شده از دست اشرار مسلح گفت: خانواده ام براي آزادي از اسارت، حتي يك ريال پرداخت نكرده است.

علي پورشمسيان يكي از گروگانهايي كه اخيراً از دست گروهك جندالله آزاد شده با ارسال تكذيبيه اي به كيهان گفت: روزنامه محلي زاهدان در صفحه اول خود خبري را تحت عنوان «خانواده پورشمسيان 250ميليون تومان براي آزادي وي پرداخت كرده اند را به چاپ رسانده كه اين خبر كاملاً كذب محض است و هيچ كدام از اعضاي خانواده و بستگانم چنين مطلبي را نگفته اند.» وي افزود: اين خبر جعلي و ساختگي و از سوي افراد سودجو با اغراض سياسي و شخصي مطرح شده است و اصلاً صحت ندارد.

وي تأكيد كرد: آزاديم را مديون دعاي خير مردم و تلاش مسئولان نظام هستم.

وي خواستار پيگيري قضايي كساني شد كه اين گونه اخبار دروغ را منتشر مي كنند.


تعداد مشاهده :2026 | چاپ | ارسال

اولين نظر را شما بدهيد
نظرات RSS

اظهار نظر کنید
  • لطفا موضوع نظر را مرتبط با موضوع متن انتخاب کنید.
  • درگیریهای لفظی شخصی حذف خواهد شد.
  • لطفا از قسمت نظرات جهت تبلیغ سایت یا بلاگ خود استفاده نکنید . اینگونه نظرها حذف خواهد شد.
  • فقط کافیست که مرورگر خود را Refresh کنید تا کد امنیتی جدید ظاهر شود قبل از اینکه بر روی کلید 'ارسال' کلیک کنید
  • به خاطر داشته باشید که این کار فقط وقتی نیاز میشود که شما کد امنیتی را اشتباه وارد کرده باشید.
نام :*
پست الکترونیکی :
آدرس سایت یا بلاگ :
موضوع :
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
متن نظر :*کد رمز :* Code
اگر نظر جدیدی وارد شد به پست الکترونیکی من فرستاده شود.

 
< بعد   قبل >
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب