به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
 
صفحه نخست arrow بیانیه ها و گلایه ها arrow قطعنامه مردم استان سیستان و بلوچستان در تجمع مقابل کنسولگری پاکستان
 
قطعنامه مردم استان سیستان و بلوچستان در تجمع مقابل کنسولگری پاکستان چاپ ارسال
نگارش یافته توسط tasooki1   
31 شهریور 1386 ساعت 00:05

قطعنامه مردم استان سیستان و بلوچستان در تجمع مقابل کنسولگری پاکستان:

مسئول جان گروگان
 ها، دولت پاکستان است

 

۲۹ فروردین ماه ۱۳۸۵    ساعت : ۳۲ , ۱۲
خبرگزاري انتخاب : مردم استان سیستان و بلوچستان و خانواده های داغدار شهدای مظلوم، مجروحین حادثه هولناک و ظالمانه تاسوکی چندی پیش با تجمع در مقابل کنسولگری پاکستان در اعتراض به تعلل و عدم برخورد قاطع پاکستان با اشرار تروریست فراری به خاک آن کشور قطعنامه ای صادر کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «انتخاب» از زاهدان، متن کامل این قطعنامه در پی می آید:

امروز جهان شاهد جبهه گیری نظام استکباری و صهیونیستی در تقابل صریح با اسلام و مسلمین جهان می باشد و این چیزی است که بعد از حادثه خود ساخته یازده سپتامبر رییس جمهور تروریست و خشونت طلب آمریکا تحت عنوان «جنگ صلیبی» علنا از آن نام برد. و بدنبال آن آمریکای جنایتکار به همراه صهیونیسم و استکبار جهانی به کشورهای اسلامی افغانستان و عراق حمله کرد و سایر کشورهای اسلامی و انقلابی را به شدت تهدید نمود. اما به لطف الهی و همت موج بیداری اسلامی، آمریکا و هم پیمانان استعمارگرش در باتلاق عراق فرو رفتند و همه دنیا شاهد است که ذلیلانه روزهای سختی را طی می کنند.

علی ایحال استعمارگران غارتگر و منادیان جنگ صلیبی به علت عدم هماوردی در میدان نظامی با مسلمانان، متاسفانه مجددا برای تسلط بر جهان اسلام به تحریکات و درگیریهای قومی و مذهبی در کشورهای اسلامی متوسل شده اند و در همین راستا در کشورهای متعدد اسلامی از طریق گروههای بنیادگرای کج فهم و جاهل سلفی همچون طالبانی، وهابی، القاعده، بعثی و ... به بهانه های واهی، آتش تحریکات تفرقه افکنانه قومی و مذهبی را بر پا کرده تا مسلمانان اعم از شیعه و سنی در این آتش بسوزند و با عملیات کور تروریستی جاهلی امنیت و آرامش مردم مسلمان را سلب نموده تا خود به اهداف و منافع شوم خویش دست یابند نمونه های بارز اخیر این خیانتها در جنایت شیطانی و یزیدی، واقعه جاگداز جاده زابل - زاهدان، کشتار وسیع مردم مسلمان پاکستان در کراچی و قتل عام گسترده و شقاوتمندانه در کشور عراق می باشد و ...

اینک این سوال مهم مطرح است که اگر تروریستهای مزدور انفجار مهیب کراچی، به ایران پناهنده می شدند و کشور ما را پایگاه عملیات تروریستی خویش انتخاب می کردند، آیا دولت و ملت پاکستان از دولت و مردم ایران انتظار برخورد قهرآمیز با اشرار تروریست و دستگیری و تحویل آنها به پاکستان را نداشتند؟ مسلما چنین درخواستی معقول و مشروع بود. به همین دلیل مردم ایران نیز متقابلا از دولت و مردم شریف پاکستان بر اساس عرف بین الملل، عرف همسایگی و همجواری، مشترکات دینی، مذهبی و فرهنگی و ... چنین انتظاری دارند.

برای ملت ایران و شهروندان استان سیستان و بلوچستان به هیچ عنوان قابل قبول و تحمل نیست که مردم بی گناه این استان توسط اشرار تروریست و جیره خواران استکبار به بدترین وضع فجیع به شهادت برسند آنگاه بدون هیچ مانعی وارد خاک کشور همسایه شده و با خیال راحت توسط رسانه های مورد حمایت غرب و مزدوران آنان به رجز خوانی علیه دولت و ملت شریف ایران اقدام کنند و یا سرزمین پاکستان را به زندان گروگانها و اسرا از مردم بیگناه ایران و انبار کالاها و وسائل سرقتی و مرکز لجستیک و تسلیحات خویش قرار دهند.

آیا اقدامات فوق در راستای منافع و اهداف استعماری دشمنان اسلام و مسلمین نیست؟!

آیا سکوت دولت پاکستان در مقابل آن شرارتها و عدم برخورد قاطعانه با آنها خلاف حسن همجواری نیست؟!

آیا عدم استرداد اشرار تروریست به ایران، خلاف تعهدات آن دولت نسبت به قوانین بین المللی و ایران بر اساس پروتکل های مورد توافق دو دولت نمی باشد؟!

آیا استمرار اسارت عزیزان ما در پاکستان و به خطر افتادن جان آنها و در عین حال سکوت و عدم برخورد مناسب دولت پاکستان با اشرار تروریست و جنایتکار، باعث به هم زدن ارتباط حسنه دو ملت و دولت مسلمان نمی شود؟ و دهها سوال دیگر. بنابرانی با غیر قابل تحمل خواندن وضعیت فوق قاطعانه و مصرانه اعلام می داریم:

1-
ما تعلل دولت پاکستان را در برابر اشرار تروریست، مزدور و تفرقه افکن غیر قابل تحمل می دانیم و انتظار داریم با اقدام جدی و فوری و همکاری با دولت ایران در برخورد با اشرار و نا امن کردن پاکستان برای آن جانیان تبهکار، حسن همجواری و برادری خود را اثبات نمایند.

2-
با صراحت اعلام می کنیم که مسوول حفظ جان اسرا و گروگانهای ایرانی محبوس در پاکستان توسط اشرار تروریست دولت پاکستان می باشد.

3-
ما تداوم تمام همکاریهای دو دولت ایران و پاکستان را منوط به همکاریهای امنیتی دو کشور در برخورد با اشرار و استرداد مجرمین و آزادی اسرای بیگناه و انجام تعهدات دولت پاکستان در استرداد مجرمین و عوامل مخل امنیت کشورمان می دانیم.

4-
چنانچه دولت پاکستان توان انجام عملیات علیه اشرار تروریست و جنایتکار را ندارد، ما آمادگی خود را برای پاکسازی آن کشور از عوامل استکبار و تفرقه افکنان اعلام می داریم.

5-
دستگاههای قضایی دولتین پاکستان و ایران، موظف شوند همکاریهای متقابل را در برخورد با عوامل تفرقه و شرارت و ... نهادینه کرده و در رسیدگی به پرونده های مربوطه به صورت اضطراری اقدام نمایند.

6-
تردد مرزی افراد به صورت قانونمند و کنترل شده، صورت گیرد و دولت پاکستان مانع از تبدیل کشور خود به حیات خلوت اشرار و افراد قانون شکن گردد.

7-
با عنایت به همجواری کشور پاکستان و وجود مرزهای طولانی و حضور دول استعمارگر و اشغالگر در منطقه، ضرورت همکاریهای امنیتی، انتظامی، اطلاعاتی، قضایی، سیاسی و ... در برخورد و تعقیب اشرار و ایادی بیگانه در خاک طرفین با امضا و عمل به توافق نامه های مربوطه از خواسته های ملی می باشد.

8-
مذاهب مختلف دنیای اسلام، خصوصا در کشورهای پاکستان و ایران با توجه به توطئه های جهان استکباری می بایست در راستای تقویت مبانی مشترک خود و پرهیز از طرح نکات تفرقه انگیز، مانع ایجاد بحرانهای ملی و منطقه ای گردند و در این راستا مسوولیت علمای مذهبی و ملی مضاعف می باشد.

9-
از وزارتخانه های اطلاعات، امور خارجه و کشور و دستگاه قضایی جمهوری اسلامی مجدانه خواستار تحقق مطالب فوق و تلاش برای آزادی شهروندان ایرانی از اسارت اشرار تروریست می باشیم. ضرورت دارد برای رفع اساس و ریشه این فتنه ها اقدامات جدی و مستمر انجام دهند.

10-
در ایام هفته وحدت و در سال پیامبر اعظم(ص) شایسته است ملل و دول اسلامی بالاخص کشورهایی که مورد طمع استکبار قرار گرفته اند، با تمسک به آیات الهی در کنار هم و با همسویی و همدلی در جهت تحقق آرمانهای دین مبین اسلام و تحکیم و تقویت جبهه وحدت اسلامی در مقابل جبهه کفر بصورت مضاعف و فوری اقدام نمایند.

11-
از روسای محترم قوای مجریه و مقننه جمهوری اسلامی ایران مجدانه و عاجزانه درخواست می نماییم، ضمن تماس با مقامات رسمی کشور پاکستان، پیگیر مطالبات امنیتی مردم استان سیستان و بلوچستان باشند.

12-
مجموعه مطالب مطالباتی که در خصوص دولت مسلمان و همسایه پاکستان ذکر شد، درباره کشور مسلمان و همسایه افغانستان نیز صدق می کند لذا از مردم و دولت افعانستان نیز انتظار داریم به تعهدات بین المللی منطقه ای و حسن همجواری خویش جدا عمل نماید.

مردم استان سیستان و بلوچستان و خانواده های داغدار شهدای مظلوم، اسرای بیگناه و مجروحین حادثه هولناک و ظالمانه تاسوکی


تعداد مشاهده :1753 | چاپ | ارسال

اولين نظر را شما بدهيد
نظرات RSS

اظهار نظر کنید
  • لطفا موضوع نظر را مرتبط با موضوع متن انتخاب کنید.
  • درگیریهای لفظی شخصی حذف خواهد شد.
  • لطفا از قسمت نظرات جهت تبلیغ سایت یا بلاگ خود استفاده نکنید . اینگونه نظرها حذف خواهد شد.
  • فقط کافیست که مرورگر خود را Refresh کنید تا کد امنیتی جدید ظاهر شود قبل از اینکه بر روی کلید 'ارسال' کلیک کنید
  • به خاطر داشته باشید که این کار فقط وقتی نیاز میشود که شما کد امنیتی را اشتباه وارد کرده باشید.
نام :*
پست الکترونیکی :
آدرس سایت یا بلاگ :
موضوع :
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
متن نظر :*کد رمز :* Code
اگر نظر جدیدی وارد شد به پست الکترونیکی من فرستاده شود.

 
< بعد   قبل >
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب