به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
 
صفحه نخست arrow بیانیه ها و گلایه ها arrow شکایت جمعی از خانواده ای شهداء و اسرای فاجعه تاسوکی به دادسرای نظامی استان سیستان و بلوچستان
 
شکایت جمعی از خانواده ای شهداء و اسرای فاجعه تاسوکی به دادسرای نظامی استان سیستان و بلوچستان چاپ ارسال
نگارش یافته توسط tasooki1   
20 شهریور 1386 ساعت 21:09

بسمه تعالی

دادستان محترم دادسرای نظامی سیستان و بلوچستان

احتراماً، اینجانبان امضاکنندگان این شکوائیه که از خانواده شهدا و یا گروگانهای فاجعه  تاسوکی بوده و قائم مقام قانونی و ورثه آن عزیزان می باشیم با توجه به مراتب ذیل تقاضای تعقیب کیفری عاملین، مسببین و معاونین جرائم حادث شده که قطعاً مورد درخواست یکایک مردم و مسئولین نیز هست را خواستار و بویژه درخواست تعقیب جزایی و اشد مجازات برای نیروهای انتظامی واقع در پایگاههای تاسوکی و سه راهی دشتک را که نه تنها به وظایف قانونی خود عمل نکرده اند بلکه موجبات تسهیل وقوع جرم و چه بسا معاونت در بزه های متعدد متصوره در حادثه یادشده را نمو ده اند.

همچنین تعقیب جزایی و اشد مجازات برای نیروها و پرسنل بیمارستان امیرالمومنین زابل که در شب حادثه علیرغم اطلاعی که به آنها داده شده بود و خالی کردن بخش اورژانس از پذیرش برخی مجروحین خودداری کردند و این مسئله باعث شهادت یکی از مجروحین حادثه به نام مسلم لک زایی گردید را نموده تقاضا داریم عطف توجه دادگاه محترم به این مساله که در تاریخ 24/12/1385 که شرح ماوقع بر کسی پوشیده نیست، مادر و برادر شهید غلامرضا سرگلزایی پس از اینکه شهید مورد نظر و پدرش در اسارت اشرار مسلح بوده و در پشت تپه های همجوار بودند، افراد فوق با وسیله نقلیه در اختیار خود را به سرعت به پاسگاه انتظامی سه راهی دشتک رسانده  و مواجه با استعداد زیاد نیروی انتظامی با انواع سلاحهای جنگی بوده، هنگامیکه اعلان می دارند  تعجیل نمایید که افراد خانواده ما و دیگران را کشتند با پاسخ همراه با خونسردی نظامیان مذکور به اینکه هیچ کاری با آنان ندارند صرفاً پول ، ساعت و جواهراتشان را می گیرند و آنها را رها می کنند مواجه شدند که این پاسخ از نیروی انتظامی حافظ نظم وامنیت که با قتلگاه فاصله زیادی نداشته بسیار عجیب است . مضافاً اینکه همسر شهید نعمت ا.. پیغان بنام خانم لک زایی نیز خود را به سرعت به پاسگاه انتظامی تاسوکی رسانده و از آنان استمداد می طلبد که آنان عنوان می دارند  نیروی کافی در اختیار ندارند و گشت انتظامی در مسیر نیز به آنان پاسخ می دهد که ما چند دقیقه قبل از آنجا عبور کردیم و مورد مشکوکی ندیدیم.

حال سوال این است : مگر مرجع انتظامی می بایست مردم و شکات را دلداری داده و امیدوار  به آینده نماید و یا اینکه بعنوان ضابط دادگستری به وظایف ذاتی خود عمل نماید.  

از طرفی این سوال مطرح است که در شب فوق پرسنل پاسگاه تاسوکی چند نفر بوده اند و این افراد و مخصوصاً فرمانده پاسگاه در ساعت حادثه کجا بوده اند؟ بدیهی است چنانچه پاسگاههای مذکور ، خصوصاً پاسگاه تاسوکی به موقع وارد عمل می شدند با توجه به اینکه عملیات انجام شده توسط اشرار حدود 2 ساعت طول کشیده است و فاصله آنان نیز تا محل وقوع جرم که شعله های آتش نیز کاملاً  آشکار بوده حدود 5 کیلومتر است چگونه اشرار می توانستند دست به چنین اعمال زشت و ناپسندی بزنند.

علیهذا عنایاتاً به مراتب فوق و توجه به اینکه قطعاً عده ای در انجام وظایف قانونی خود  اهمال و سستی نموده اند و موجبات تسهیل جرم و شهادت  و اسارت عزیزانمان را فراهم آورده اندتقاضای تعقیب کیفری و اشد مجازات را برای عوامل یاد شده  داریم.

از طرفی با توجه به اینکه بیش از 3 ماه از این فاجعه گذشته ولی هیچ فعالیت مثبتی در راستای آزادسازی اسرای این فاجعه صورت نگرفته است مجدانه خواستاریم از ارگانهای ذیربط در مورد پیگیری سرنوشت اسرای این فاجعه سوال شود .
ضمناً تعداد شهدا 23 نفر، تعداد اسرا 7 نفر و تعداد مجروحین این حادثه 6 نفر بوده است که در این مورد از رسانه های گروهی اطلاعرسانی شفافی نگردیده است.

با تشکر و تجدید احترام
جمعی از خانواده ای شهداء و اسرای فاجعه تاسوکی


تعداد مشاهده :2037 | چاپ | ارسال

اولين نظر را شما بدهيد
نظرات RSS

اظهار نظر کنید
  • لطفا موضوع نظر را مرتبط با موضوع متن انتخاب کنید.
  • درگیریهای لفظی شخصی حذف خواهد شد.
  • لطفا از قسمت نظرات جهت تبلیغ سایت یا بلاگ خود استفاده نکنید . اینگونه نظرها حذف خواهد شد.
  • فقط کافیست که مرورگر خود را Refresh کنید تا کد امنیتی جدید ظاهر شود قبل از اینکه بر روی کلید 'ارسال' کلیک کنید
  • به خاطر داشته باشید که این کار فقط وقتی نیاز میشود که شما کد امنیتی را اشتباه وارد کرده باشید.
نام :*
پست الکترونیکی :
آدرس سایت یا بلاگ :
موضوع :
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
متن نظر :*کد رمز :* Code
اگر نظر جدیدی وارد شد به پست الکترونیکی من فرستاده شود.

 
< بعد   قبل >
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب