به پایگاه اطلاع رسانی شهدای تاسوکی، شهدای ترور استان سیستان و بلوچستان خوش آمدید

عناوین اصلی
صفحه نخست
سيستان
شهداي روحانی
شهداي فاجعه تاسوكي
روايت تاسوكي
بیانیه ها و گلایه ها
فيلم فاجعه تاسوكي
شهدای مسجد علی بن ابیطالب
شهدای مسجد جامع
شهدای پیشین
شهدای تاسوعا چابهار
شهدای ایران
شهدای جهان اسلام
نكته ها
اخبار
يادداشت
گالري تصاوير
نقشه پايگاه
تماس با ما
پیوندها
 
صفحه نخست arrow بیانیه ها و گلایه ها arrow بیانیه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
 
بیانیه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان چاپ ارسال
نگارش یافته توسط tasooki1   
20 شهریور 1386 ساعت 21:03

در پی تجمع دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان برای آزادی گروگان های فاجعه تروریستی تاسوکی، بیانیه ای صادر شد که در ادامه ملاحظه می فرمایید.

خبرگزاري انتخاب : جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان در تجمع اخير در دانشگاه سیستان و بلوچستان بیانیه ای صادر کردند.

به گزارش خبرگزاری «انتخاب» از زاهدان، متن کامل این بیانیه در پی می آید:

با عرض تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از هموطنان در استان سیستان و بلوچستان و کرمان.

بیش از هفتاد روز از وقوع فاجعه دلخراش تروریستی تاسوکی می گذرد و فقدان پاسخ روشن در دستگیری و مجازات عاملان فاجعه ترورسیتی و عدم آزادی گروگان های این فاجعه، به ویژه دانشجوی دانشگاه سیستان و بلوچستان، رضا لک زایی، موجب شد تا در اینجا گرد هم بیاییم و خواسته های خود را به طور شفاف مطرح سازیم.

متأسفانه باید به عرض برسانیم فاجعه دلخراش تروریستی تاسوکی، بنا به دلایلی که روشن نیست، به صورت مناسبی در صدا و سیما بازتاب نیافت. با توجه به این که تروریست ها جمعی از مردم عادی از قبیل دانشجو، دانش آموز، طلبه، خبرنگار، سرباز، دبیر آموزش و پرورش، کاسب، کارمند و... را به شهادت رساندند مناسب بود صدا و سیمای مرکزی به عنوان یک رسانه فراگیر با پخش گزارش و تحلیل از شهدای این فاجعه، ادعای تروریست ها مبنی بر کشتار و ربودن مسؤولان و نیروهای امنیتی و نظامی را مورد نقد قرار می داد و چهره واقعی تروریست ها را به مردم معرفی می نمود.
به هر حال، مردم سیستان و بلوچستان انتظار داشته و دارند در زمینه ناامنی های اخیر اقدامات مؤثرتر و جدی تری به عمل آید. به ویژه انتظار می رفت مسؤولین استان ضمن ابراز همدردی با خانواده های عزادار و داغدیده فاجعه دلخراش تروریستی مذکور، مایه تسلی خاطر بازماندگان را فراهم می آوردند.

1. از مدیران و مسؤولان می خواهیم اقدامات فوری، جدی و مؤثرتری برای آزادی گروگان های فاجعه تروریستی اخیر به عمل آورند و در آزادی آنان به ویژه دانشجوی دانشگاه سیستان و بلوچستان، آقای رضا لک زایی از هیچ کوششی دریغ نورزند.

2. از آنجا که معتقدیم امنیت حق اولیه و بدیهی همه هموطنان است، از مسؤولان و مدیران می خواهیم کما فی السابق تدابیر و اقدامات لازم و مؤثری برای تأمین این حق مسلم و اولیه مردم استان سیستان و بلوچستان انجام دهند تا بار دیگر شاهد این قبیل فجایع دلخراش تروریستی و سبعانه نباشیم.

3  از آنجا که تصور مردم این است که برخورد با عوامل مخل امنیت در استان سیستان و بلوچستان جدی نیست لازم است با عاملان ناامنی برخورد قاطعانه و مقتدرانه ای صورت گیرد. متأسفانه فاجعه جاده بم – کرمان نشان داد در این زمینه اقدامات مؤثری انجام نگرفته و با عوامل شرارت و ناامنی به صورت مقتدرانه برخورد لازم نشده است.

4. از مسؤولان و مدیران می خواهیم اقدامات مدبرانه و جدی برای دستگیری عاملان فاجعه تروریستی اخیر و نیز عاملان آدم ربایی های گسترده یک سال گذشته در استان سیستان و بلوچستان به عمل آورده و به فضای روانی ناامنی خاتمه دهند.

5. از دولت و مسؤولان می خواهیم با اقدامات و تدابیر لازم، زمینه اشتغال جوانان را در استان سیستان و بلوچستان به عمل آورند تا شاهد رشد و گسترش فساد و ناامنی و قاچاق و آدم ربایی در استان نباشیم.

6. لازم است به اطلاع برسانیم ما دانشجویان ضمن پشتیبانی و تقدیر از اقدامات صورت گرفته در هفته های اخیر علیه ناامنی و شرارت، خواستار تداوم این اقدامات تا از بین رفتن تمامی اشرار در استان هستیم و در این زمینه از هیچ مساعدتی دریغ نمی ورزیم.

7. از مسؤولان استانی و کشوری مصرانه و مجدانه می خواهیم با تقویت مراکز و نهادهای تعلیمی و آموزشی، زمینه تغییر چهره فرهنگی استان را فراهم آورند و با تدارک مباحث فرهنگی ضمن ارتقای دانش و آگاهی، زمینه های بروز فجایع دلخراشی نظیر فاجعه تروریستی تاسوکی زابل و جاده بم – کرمان را از منطقه بزدایند.

8. از مسؤولان وزارت امور خارجه می خواهیم ضمن رایزنی و گفت و گو با دولت های همسایه، شرایطی را فراهم آورند که اشرار و ترویست ها در خاک این کشورها تردد ننمایند و ضمن کنترل و انسداد مرزهای خود، هر گونه شرارت و ترور را در نطفه خفه سازند.

9. امید است با تلاش های انجام گرفته به زودی شاهد آزادی گروگان های مظلوم تاسوکی باشیم و طعم شیرین امنیت را در زندگی خود احساس نماییم.

10. از مسؤولین محترم نظامی، انتظامی، قضایی و اجرایی و امنیتی کشور و استان به ویژه مسؤولین محترم وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، مسؤولین محترم دانشگاه، تشکل های دانشجویی و دانشگاهی خواستار پی گیری آزاد سازی گروگان ها مخصوصاً دانشجوی این دانشگاه آقای رضا لک زایی می باشیم. امید است در این رابطه از تمام ظرفیت ها و کانال های ارتباطی با کشورهای همسایه استفاده گردد.

12. در پایان از استاندار محترم، امام جمعه معزز زاهدان و دیگر مسؤولان استان به جهت پی گیری های مستمر و تلاش های خستگی ناپذیر آنان کمال تشکر را داریم.

جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان


تعداد مشاهده :1882 | چاپ | ارسال

اولين نظر را شما بدهيد
نظرات RSS

اظهار نظر کنید
  • لطفا موضوع نظر را مرتبط با موضوع متن انتخاب کنید.
  • درگیریهای لفظی شخصی حذف خواهد شد.
  • لطفا از قسمت نظرات جهت تبلیغ سایت یا بلاگ خود استفاده نکنید . اینگونه نظرها حذف خواهد شد.
  • فقط کافیست که مرورگر خود را Refresh کنید تا کد امنیتی جدید ظاهر شود قبل از اینکه بر روی کلید 'ارسال' کلیک کنید
  • به خاطر داشته باشید که این کار فقط وقتی نیاز میشود که شما کد امنیتی را اشتباه وارد کرده باشید.
نام :*
پست الکترونیکی :
آدرس سایت یا بلاگ :
موضوع :
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
متن نظر :*کد رمز :* Code
اگر نظر جدیدی وارد شد به پست الکترونیکی من فرستاده شود.

 
< بعد   قبل >
 
Advertisement
تازه هاي سايت
لینک Rss مطالب